Основні вимоги до встановлення кондиціонера , ремонт та чистка

- 04 травня, 2022

Встановлення кондиціонера | Як правильно зробити

Сучасні спліт-системи вважаються одним з нечисленних побутових приладів, змонтувати та запустити які без спеціалістів з кондиціонерів дуже складно. Потрібні спеціальні пристрої (для монтажу трубопроводів), прилади (манометричний колектор), фреон потрібної марки, а також навички роботи з цим обладнанням та витратними матеріалами. Купувати цей інструментарій для одноразового використання економічно невиправдано. Тому вигідніше та дешевше запросити майстрів з встановлення та ремонту кондиціонерів, які оперативно та з гарантією змонтують обладнання будь-якої моделі.

 Професійний монтаж спліт-систем

Основні вимоги до встановлення кондиціонера

Щоб спліт-система виконувала всі свої функції та працювала максимально довго, необхідно оптимально підібрати кондиціонер за потужністю (залежно від площі приміщення та інших важливих особливостей), а також правильно розташувати модулі кліматичної системи як усередині кімнати, так і зовні будівлі.

  1. Потужність кондиціонера повинна бути не менше ніж 1 кВт на 10 м.кв. площі приміщення. Крім цього, необхідно врахувати додаткові втрати потужності на компенсацію тепла від побутових приладів і від сонця (при установці з сонячного боку).
  2. У місці кріплення модулів спліт-системи будівельна конструкція повинна мати достатню міцність, щоб витримати вагу приладу.
  3. Визначаючи місце установки кімнатного блоку необхідно враховувати, що потік прохолодного повітря перед розсіюванням по всьому приміщенню буде сконцентрований на триметровій ділянці від ґрат. На цих ділянках не повинні розміщуватись місця відпочинку або роботи. Також внутрішній блок не слід розміщувати у місцях, де на шляху руху повітряних мас є перешкоди (меблі, щільні штори, елементи будівлі).
  4. Між верхнім краєм кімнатного блоку та стелею відстань має бути більшою за 10 см.
  5. Рознести на максимальну відстань внутрішній модуль та радіатори опалення, духовку, холодильник та інші тепловипромінюючі прилади.
  6. Встановлювати зовнішній блок потрібно в місці, де елементи модуля доступні для обслуговування.
  7. Відстань від зовнішнього модуля до довколишніх об'єктів має бути не менше 3 метрів.
  8. Встановлення зовнішнього блоку має виконуватися на кронштейни із застосуванням заходів проти вібрації та шуму.

Встановлення кондиціонеру

Порядок монтажу кондиціонера

Не маючи спеціальних пристосувань та досвіду монтажу кліматичних пристроїв, без допомоги фахівців з обслуговування кондиціонерів правильно встановити прилад навряд чи вдасться. Тож розглянемо, як виконують цю процедуру спеціалісти.

Після визначення місця встановлення зовнішнього та внутрішнього модулів спліт-системи розмічають отвори для прокладання міжблочних комунікацій.

Отвори у зовнішній стіні висвердлюють під невеликим кутом у бік вулиці (для видалення конденсату самопливом). Прокладають штробу від отвору до місця приєднання комунікацій до внутрішнього блоку.

Використовуючи дюбель-цвяхи, прикріплюють до стіни монтажну пластину внутрішнього модуля. При цьому вона має бути виставлена строго за рівнем.

Закріплюють кронштейни зовнішнього блока. При цьому потрібно враховувати, що відстань від панелей модуля до стінки має бути понад 10-20 см.

На кронштейни через антивібраційні прокладки встановлюють зовнішній модуль. При монтажі на висоті прилад "страхують" за допомогою міцної мотузки.

Готують і укладають у штроби мідні трубки фреонопроводу, дренаж та електрокабель. Для роботи з трубами використовують труборіз, риммер, спеціальний інструмент з ексцентриком та ін. Магістралі фреонопроводу теплоізолюють.

Після приєднання трубок до блоків спліт-системи, їх разом із дренажем та сполучним електрокабелем обмотують спеціальним захисним скотчем.

Згідно зі схемою підключають міжблочний кабель до блоків і електрокабель живлення.

Фреонопровід та внутрішні елементи контуру осушують за допомогою вакуумного насосу та заправляють фреоном.

Після цього кондиціонер підключають до електрики та перевіряють його роботу у всіх режимах.




Зміст: