У чому перевага трикамерного холодильника перед двокамерним?

- 21 квітня, 2022

Вибір холодильника для дому потребує враховування багатьох факторів. Тільки так пристрій зможе вирішувати всі покладені на нього функції та задовільняти потреби внутрішнього простору. Багато людей обирають новий холодильник тому що стара модель або стала гірше працювати, або морально застаріла. Але якщо вашому холодильнику менше 20 років, то сенсу його міняти немає. Якщо він зламався, то його можна полагодити, а ціна ремонту холодильника буде значно нижчою, ніж покупка навіть малого нового .

ремонт холодильник

Що таке "звичайний" холодильник?

Найчастіше в Україні купують двокамерні холодильники, саме таку техніку називають "звичайною". Класичний двокамерний холодильник складається з охолоджувального відділення та морозильної камери. Перше відділення має більший об'єм, у продажу є моделі від 60 до 500 літрів. Морозильні відділення можуть бути невеликими, а можуть займати до 50% внутрішнього об'єму.

Температура в холодильному відділенні може змінюватись від +4 до +10 градусів Цельсія. У деяких моделях підтримується одна температура, а в деяких вона залежить від полиці. Останні мають класичну систему охолодження, а перші – систему "Повний NoFrost". Ця технологія дозволяє охолоджувати верхню камеру за рахунок холоду з морозильника. У камеру повітря нагнітається за допомогою вентилятора, який забезпечує рівномірну циркуляцію.

Морозильне відділення може мати класичну систему охолодження, а може виготовлятися із застосуванням технології NoFrost. Моделі типу NoFrost не вимагають періодичного розморожування, а класичні холодильники потрібно розморожувати у разі намерзання льоду або сніжної шуби. Ми рекомендуємо купувати техніку, яка обладнана технологією NoFrost: вона економічніша, а також легше піддається такий холодильник ремонту в майбутньому.

Види трикамерних холодильників

Крім "звичайних" двокамерних холодильників, існують і моделі з трьома камерами. Трикамерні пристрої дозволяють раціональніше використовувати місце, а також дають можливість зберігати різні типи продуктів. Якщо в холодильнику тримається температура від +4 до +10 градусів, то в морозильнику вона може сягати -12 градусів. Третя камера може мати температуру від 0 до +4 градусів залежно від типу пристрою. Нижче ми розглянемо найпопулярніші моделі трикамерних пристроїв, що продаються в інтернет-магазинах чи гіпермаркетах електроніки. 

Side-by-Side

ремонт трикамерних холодильників

Класичним трикамерним холодильником є пристрої Side-by-Side. Вони оснащуються двома дверцятами. Самі камери розміщуються горизонтально, що дуже зручно. Власнику не потрібно нагинатися, щоб користуватися морозильником. Найчастіше такі холодильники Side-by-Side мають великий об'єм і оснащуються холодильним відділенням, морозильною камерою та спеціальною зоною свіжості для зберігання продуктів, що швидко псуються.

Моделі Side-by-Side – це преміальна техніка, в якій можуть розміщуватися диспенсери для прохолодної води та льодогенератори. Найчастіше моделі Side-by-Side мають електронне управління та обладнуються цифровим дисплеєм.

Багатокамерні

Багатокамерні холодильники можуть виконуватись у класичному форм-факторі з двома дверцятами або повторювати принцип роботи Side-by-Side. Також є пристрої, виготовлені у форм-факторі French Door з висувними ящиками. Третя камера в холодильниках може бути зоною свіжості або виконувати роль додаткового морозильника. При виборі такої техніки важливо вивчити всю необхідну інформацію в інтернет-магазині, на сайті виробника, а також переглянути огляди техніки на YouTube. Це дозволить обрати найбільш підходящий пристрій та не переплатити зайві гроші.

Двокамерні із зоною свіжості

Найпопулярнішою моделлю трьохкамерих холодильників є моделі із зоною свіжості. Зовні такі пристрої нічим не відрізняються від “звичайних” холодильників – у них є 2 дверцят. Але при відкритті верхньої можна помітити наявність незвичайного відділення – зони свіжості. Як правило, вона відокремлюватиметься від холодильного відділення великою перегородкою, а на дверцятах буде додатковий гумовий ущільнювач.

Такі холодильники дозволяють зберігати продукти, що швидко псуються: свіже м'ясо та рибу, сири, ковбасну нарізку, суші або сашими, зелень. Найчастіше така камера має невеликий об'єм, але її цілком вистачає для вирішення всіх побутових завдань. Якщо обирати більш дешевий холодильник, то в ньому зона свіжості розміщуватиметься у холодильному відділенні. Такий варіант теж має право на існування, але підтримка температури в такій камері не буде постійною. Наприклад, при відкриванні дверцят або завантаженні великої кількості продуктів температура в ній може збільшитися на 1-2 градуси.

Переваги трикамерних холодильників

Найголовнішою перевагою трикамерного холодильника є можливість правильного зберігання різних продуктів. Просту їжу можна зберігати в холодильній камері, ту, що швидко псується – в зоні свіжості, а для продуктів тривалого зберігання підходить морозильне відділення.

При цьому трикамерний холодильник не завжди буде великого розміру, у продажу є досить невеликі моделі з трьома камерами. Якщо ж ви хочете купити великий холодильник для сім'ї, то в інтернет-магазинах зможете вибрати модель із загальним об'ємом 300-500 літрів, чого більш ніж достатньо. У третій камері може встановлюватися одна велика скринька або дві маленькі. Деякі моделі холодильників можуть бути оснащені спеціальними вентиляційними заглушками, що дозволяють контролювати рівень вологості в камері.

З погляду споживання енергії такі моделі не відрізняються від двох камер. На них не встановлюють додаткові компресори або інше складне обладнання. У моделях типу NoFrost до третьої камери надходить трохи більше холодного повітря, ніж у холодильне відділення. Температуру у всіх камерах постійно аналізують датчики. Оскільки багатокамерні моделі часто є флагманськими, то й класи енергоспоживання в них найчастіше високі: А, А+, А++ та А+++.

Серед виробників трикамерних холодильників значно більше відомих та преміальних брендів. Як правило, китайські моделі випускаються або з однією або двома камерами. Радимо звернути увагу на холодильники марок: AEG, ASKO, Miele, Liebherr, NEFF, Gorenje, Ariston, SMEG, Whirlpool, BEKO, Siemens, Bosch, Samsung, LG, Indesit або Electrolux.

Чи важко їх ремонтувати?

ремонт звичайних холодильників

З огляду на ремонт двокамерні холодильники практично не відрізняються від трикамерних. Якщо ваш пристрій оснащується класичною системою охолодження або крапельною відтайкою, то всередині стінок буде встановлено випаровувач. Така схема складніша у ремонті, оскільки пошкодження випарника може викликати незворотні наслідки. Ця проблема теж вирішується встановленням випарника всередину холодильної камери, але це коштує досить дорого і не привабливо з естетичної точки зору. Моделі типу NoFrost позбавлені цього недоліку, ремонтувати їх набагато легше.

При цьому будь-який холодильник може вийти з ладу через неправильну установку або недотримання вимог, викладених у посібнику з експлуатації. Найчастіше у холодильниках виходить із ладу компресор, термостат або терморегулятор. Можуть зламатися різні датчики, електроніка та цифровий дисплей. Але найчастіша поломка – це вихід холодоагенту із системи. Також цю поломку називають "витік фреону", хоча це не зовсім правильне формулювання. Крім фреону в техніці використовуються інші гази, наприклад, ізобутан. Для усунення поломок трикамерних холодильників вам потрібно викликати спеціаліста із сервісного центру.

Професійний сервісний центр

Наша компанія займається ремонтом холодильного обладнання та іншої побутової техніки. Всі наші фахівці мають великий досвід роботи і можуть полагодити будь-який холодильник: однокамерний, двокамерний, трикамерний. Також ми робимо шафи шокової заморозки Blast Chiller, морозильні камери та скрині, винні шафи.

Ремонт проводиться із застосуванням якісних запасних частин та безпечних видів холодоагенту. Після проведення ремонту майстер видає офіційну гарантію. Ремонт проводиться вдома у користувача, возити холодильник нікуди не потрібно. Ви можете викликати майстра у будь-який день тижня, мінімальний час приїзду спеціаліста – 4 години. Після закінчення ремонту працівник майстерні розповість, як уникнути поломок техніки у майбутньому.

    


Зміст: