Правильне регулювання температури в холодильнику

г. Винница, ул. Андрея Первозванного 32">
- Oct 26, 2021

Наш домашній побут насичений багатьма різноманітними пристроями, які допомагають нам у господарстві. Деякі з них й насправді лише допомагають, а от без інших обійтися практично неможливо. Принаймні, як це зробити, ми вже не знаємо. Одним з таких приладів, безумовно, є холодильник. На кухні він завжди займає одне з найпомітніших місць, адже саме в ньому зберігається все найсмачніше.

Саме завдяки своїй цінності, про холодильник не можна забувати, та подекуди приділяти йому увагу. Мова зараз йде зовсім не про профілактику або розморозку, хоча це також важливо, а про встановлення правильного температурного режиму в середині його камер. Впевнений, що ви помічали те, що ваш холодильник має можливість регулювання температури, зроблено це не просто так.

Навіщо регулювати температуру в холодильнику? 

Будь-який холодильник має можливість керування температурою в середині його камер. Реалізована така можливість по-різному, але суть одна й та сама. Причин тому, щоб не залишати працювати холодильник в базових режимах, які передбачені виробником, не так вже й мало. Уявіть лише, яке різноманіття продуктів зберігатиметься в холодильнику під час його експлуатації. Це й м’ясні продукти, молоко, риба, овочі, фрукти тощо. Всі ці продукти для нормального свого зберігання вимагають підтримання різного температурного режиму.

Отже, можна зробити попередній висновок, регулювання температури в холодильнику важливе, щоб продукти під час зберігання в ньому не псувалися. Але це лише один, хоча й важливий, фактор. Інші причини, для чого необхідно проводити регулювання температури, можуть бути зовнішніми, наприклад, сезонними. Температуру в холодильнику можна встановлювати вище, або нижче, в залежності від температури оточуючої середи. Влітку, коли спекотно, температуру не можна встановлювати надто низькою, це не дуже корисно для компресора, який буде швидше зношуватися, що призведе до скорого ремонту холодильника. А от взимку, краще не встановлювати температуру надто високу.

З усього розуміємо, що правильне регулювання температури в холодильнику важливе не лише для довготривалого зберігання улюблених продуктів, а й для правильної експлуатації холодильника. Це означає, що при грамотному підході до температурного балансу всередині камер холодильника, він матиме змогу прослужити значно довше, ніж коли ми ігноруємо регулювання. Не варто лінитися, встановлення температурного режиму в холодильнику займає менше хвилини вільного часу.

регулювання температури холодильника

Які є регулятори у різних холодильниках? 

Відрегулювати температуру в холодильнику можна за допомоги панелі керування. Вона може розташовуватися в середині холодильника, на верхній панелі відразу за дверцятами або зовні на самих дверцятах холодильника. Але за своїм типом та можливостями навіть сучасні холодильники можуть мати абсолютно різні регулятори. Подекуди це навіть залежить від системи заморозки, яка використовується в тій чи іншій моделі.

Основні види регуляторів температури в холодильниках наступні:

·       Механічний – найчастіше виконаний у вигляді ручки, яка повертається для збільшення або зменшення рівня температури в камері. Зазвичай такий тип регулятора використовується в холодильниках з капельною системою заморозки. Такий регулятор простий у використанні, але не дозволяє точно встановити температуру, а лише приблизно. Механічний регулятор не має можливості регулювати температуру окремо в декількох камерах холодильника.

·       Електронний – такий регулятор виконується у вигляді кнопок з можливістю контроля температурного режиму в холодильнику. Найчастіше використовується в холодильниках із системою No Frost. Електронний регулятор може бути обладнаний індикаторами, які вказують на рівень температури, або повноцінним дисплеєм. Нерідко електронний регулятор температури дозволяє окремо контролювати температурний баланс в холодильній та морозильній камерах.

·       Сенсорний – найбільш сучасний варіант контролю за температурою в холодильнику. Від простого електронного відрізняється відсутність кнопок, керування відбувається дотиками до сенсорних датчиків, завжди є дисплей. Використовується лише в моделях холодильників із системою No Frost. На дисплеї наглядно видно, яка температура наразі встановлена в середині камер холодильного агрегата.

Коли виникає необхідність змінити температуру в холодильнику? 

Коли холодильник вмикається вперше після покупки, його режими встановлені автоматично. Іноді вони співпадають з необхідними нам і ми залишаємо їх й надалі, інколи виникає необхідність їх підкорегувати, а ще частіше користувачі просто ігнорують таку можливість. Останній варіант неприпустимий, адже, як ми вже вияснили, ігнорування правильного регулювання температури в холодильнику може нашкодити не лише продуктам, але й самому холодильнику.

Основні признаки того, що необхідно змінити температуру в холодильнику:

·       Компресор холодильника працює постійно на високих обертах – це може бути причиною встановлення наднизької температури в середині морозильної або холодильної камери. Зверніть увагу на панель керування, спробуйте підняти температурний режим на 1-2°С;

·       На задній стінці в холодильній камері постійний конденсат – такий прояв властивий холодильникам з крапельною системою заморозки. Через високу температуру в холодильній камері на стінках часто з’являється конденсат та тече в дренаж. Це може призвести до переповнення ванночки для конденсату й холодильник «потече» або до забруднення дренажного каналу. Спробуйте встановити температуру нижче;

·       Продукти в холодильнику не охолоджуються, а мерзнуть, можливо підсихають – це пряма указка на те, що температура в холодильній камері надто низька, встановіть її на декілька градусів вище. Підсихання викликане інтенсивною роботою вентиляторів, більш висока температура зменшить інтенсивність їхньої роботи;

·       В холодильній камері з’явився неприємний запах – можливо продукти завчасно псуються, це може бути результатом високої температури в холодильнику, спробуйте зменшити температуру на панелі керування.

Яка температура є оптимальною для холодильника? 

Єдину вказівку на те, яка температура в холодильнику може виявитися оптимальною, немає. Річ у тому, що різні продукти вимагають зберігання при різній температурі. Саме через це щось ми тримаємо в холодильнику, щось в морозильній камері, а інше кладемо в нульову камеру холодильника. Під час зберігання продуктів необхідно також звертати увагу на те, що саме наразі зберігається в холодильнику та яка оптимальна температура зберігання саме для цих продуктів.

Яку температуру необхідно встановлювати для різних продуктів?

·       М’ясо та м’ясні продукти – температура зберігання може бути різною, але від цього напряму залежить й строк зберігання. М’ясо можна зберігати при температурі до +6°С, але не більше доби, а при температурі +2°С зберігання продовжується до трьох діб. Фарш при такій температурі можна тримати не більше однієї доби. Ковбаси здебільшого зберігаються при температурі від +2 +5°С.

·       Риба – зберігати свіжу рибу довго в холодильнику не вдасться, краще для цього використовувати нульову камеру, де вона може зберігати свою свіжість до трьох діб. Значно довший строк зберігання при такій температурі у копченої риби – до двох місяців.

·       Молоко та молочні продукти – свіже молоко зберігається при середній температурі в холодильнику близько 4°С до однієї доби. Але якщо молоко кип’ячене або пастерезоване, строк його зберігання збільшується до п’яти діб. Вершкове масло можна зберігати в холодильнику до 10 діб.

·       Твердий сир – якщо зберігати сир при температурі 0°С (в камері свіжості), строк зберігання може складати декілька місяців, але при плюсових значеннях – лише декілька тижнів.

·       Яйця – якщо зберігати курині яйця в холодильнику, строк складає близько одного місяця при середній температурі +4 +6°С.

·       Фрукти – тривале зберігання фруктів в холодильнику неприпустиме, для цього краще використовувати заморозку.

·       Ягоди – їх можна сміливо зберігати при середній температурі в холодильнику, ягоди мають властивість не псуватися протягом тривалого часу.

·       Овочі – більшість різновидів овочів можна сміливо зберігати при температурі до +10°С протягом тривалого часу, псуватися вони не будуть.

Додаткові функції під час регулювання температури 

регулювання холодильника

На панелі керування сучасних холодильників може бути не лише «+» або «-», що дає змогу встановити більшу або меншу температуру в середині холодильної або морозильної камер. Додатково функціонал холодильника може мати можливість встановлення окремих спеціальних режимів, які дозволяють встановити (іноді тимчасово) спеціалізований температурний режим для того, щоб продукти отримали окремі властивості для більш тривалого зберігання.

Супер заморозка – назва такого режиму може відрізнятися, в залежності від виробника холодильника. Такий режим відноситься до морозильної камери та стає у пригоді, коли необхідно швидко заморозити багато свіжих продуктів. На панелі керування необхідно обрати дану функцію, та поступово температура в морозильці опуститься до -24°С (іноді нижче). Коли температура опустилася до заданих параметрів, необхідно закласти продукти в камеру, вони миттєво заморозяться. Через деякий час температура в морозильній камері автоматично повернеться до звичайних параметрів.

Супер охолодження – режим, який за своєю суттю дуже схожий на режим супер заморожування, але відноситься до холодильника. Якщо ви плануєте закласти багато свіжих продуктів в холодильник для зберігання, не зайвим буде використати функцію супер охолодження. В такому випадку холодильна камера набуває температури близької до 0°С +2°С на деякий час. Це дозволяє швидко охолодити свіжі продукти, строк їхнього зберігання збільшується.

Підсумок 

Керування температурою в холодильнику дуже важливий процес. Проводити його необхідно не лише під час першого запуску пристрою, але й протягом усієї експлуатації холодильника в залежності від того, які продукти в ньому зберігаються наразі. Різні продукти вимагають різний температурний режим для свого зберігання. Відрегулювати температуру можна в будь-якому холодильнику, тому не слід ігнорувати цю можливість.

Регулювання температури важливе не лише для тривалого зберігання продуктів, але й для правильного та тривалого користування холодильником. Іноді, неправильно та недбало встановлена температура може привести до супутніх поломок компресора, забруднення дренажної системи або спровокувати протічку холодильника.


Комментарии (0)


Добавить комментарий

Разрешённые теги: <b><i><br>Добавить новый комментарий:


Cодержание: