Чому не працює підпал на газовій плиті або панелі

г. Винница, ул. Андрея Первозванного 32">
- Mar 01, 2021

З того моменту коли людство опанувало вогонь минуло дуже багато часу. Від тоді вогонь став обігрівати нас, ставав джерелом освітлення та незамінним помічником у приготуванні їжі. Але якщо розібратися детальніше, то з часу коли вогонь сприймався чимось небезпечним та непідвладним мало що змінилося, адже як і тоді ми дуже часто готуємо свою їжу на вогні.

І хоча місцем приготування більше не є вогнище з дровами, ми користуємося сучасними плитами та варильними поверхнями, саме вогонь є необхідним інгредієнтом для готування. Звичайно більш ідеальним став контроль за ним, більше не треба добувати вогонь, адже сучасні пристрої володіють можливістю автоматичного підпалу. Достатньо лише покрутити ручку плити та інколи натиснути на додаткову кнопку и вуаля.

Що таке підпал на плиті, та як він працює? 

Підпалом на сучасній плиті користуватися дуже зручно, не потрібно використовувати сірники або спеціальні запальнички. Полум’я з’являється самостійно, достатньо лише під’єднати плиту до мережі. Саме підключення до електрики є обов’язковою умовою роботи підпалу, навіть якщо варильна поверхня та духовка є газовими. Як правило достатньо просто підключити плиту у розетку.

Принцип роботи підпалу достатньо простий. При повороті ручки на плиті, ми відкриваємо подачу газу, а вогонь з’являється від іскри, яку генерує підпал. Поєднання газу, який поступає з конфорки плити та електричної іскри, виникає полум’я, на якому в подальшому можна сміливо готувати.

При цьому підпал може бути автоматичним або механічним. Якщо у конструкції плити використовується механічний підпал, щоб з’явилося полум’я, недостатньо лише повернути ручку, необхідно додатково натиснути кнопку підпалу, щоб згенерувати іскру.

Якщо в конструкції плити використовується автоматичний підпал, то ніяких кнопок натискати не потрібно, при повороті ручки на плиті підпал відразу спрацьовує й виникає іскра, яка створює вогонь на конфорці. Упізнати який тип підпалу використовується в тій чи іншій плиті або варильній поверхні достатньо просто. Якщо на панелі поряд з чотирма ручками є кнопка, то в плиті механічний підпал, якщо кнопок немає, підпал автоматичний.

Ознаки того, що підпал несправний 

Будь-яка несправність або поломка супроводжується конкретними ознаками. Дуже часто такі ознаки вказують на істину причину та суть поломки, майстер більш детально може розібратися в ситуації та виконати ефективний ремонт техніки. Але якщо підпал на газовій плиті не працює, то, здається, ознака цьому може бути лише одна – на конфорці не з’являється вогонь. Насправді ж підпал навіть в неробочому вигляді може вести себе по-різному.

 Основні ознаки несправності підпалу в газовій плиті наступні:

·       Коли натискаємо на ручку або на кнопку підпалу у плиті, немає іскри, вогонь не з’являється – можливо проблема у під’єднанні до електрики, необхідно перевірити кабель підключення;

·       При натисканні на ручку або на кнопку підпалу є іскра, але полум’я не з’являється – сильне забруднення форсунки в конфорці може бути завадою для подачі газу, тому іскра не перетворюється на вогонь;

·       Коли вмикаємо прилад та час спрацьовувати підпалу, в квартирі вибиває автомат на електричному щітку – необхідно запросити професійного електрика, щоб виправити ситуацію;

·       Підпал продовжує спрацьовувати постійно, навіть коли ми перестаємо натискати на ручку або на кнопку підпалу.

Несправність блоку підпалу на плиті 

не працює підпал на газплиті

Якщо виникає несправність у будь-якій побутовій техніці, перш ніж прийматися за ремонт, необхідно зрозуміти причину поломки та виявити джерело несправності. Зробити це можна за допомогою діагностики, яка може бути оглядовою або проводитися за допомогою спеціальних приладів. У випадку якщо не спрацьовує підпал у газовий плиті, необхідно звернути увагу на те, чи на всіх конфорках підпал не працює.

Якщо з чотирьох конфорок підпал не працює лише на двох, а дві інші працюють правильно, то це очевидна ознака того, що ремонту потребує блок підпалу. Справа в тому, що в конструкції блока підпалу присутній трансформатор, обмотка якого складається з двох частин. Перша частина працює з двома правими конфорками, а друга обмотка – з двома лівими конфорками.

Є вірогідність того, що одна з обмоток може згоріти за певних обставин. Якщо одна з обмоток перегоріла, то на двох правих або лівих конфорках підпал не буде працювати.

Якщо результат попередньої діагностики підтверджується й одна з обмоток перегоріла, то, частіше за все, ремонт блоку підпалу не має сенсу й майстер запропонує замінити його повністю.

Не працює кнопка підпалу 

Плити та варильні поверхні з автоматичним підпалом, підпалюються окремим натиском на ручку, яка відповідає за конкретну конфорку. Але якщо плита обладнана не автоматичним, а механічним підпалом, то на панелі керування буде розташована кнопка підпалу, яка буде відповідати за роботу одразу на всіх конфорках. В такому випадку необхідно повернути ручку на необхідній конфорці й натиснути на кнопку підпалу. Якщо все працює правильно, полум’я з’явиться.

Але якщо після натискання кнопки вогню на жодній з конфорок немає, відповідно кнопка підпалу потребує ремонту. Причин несправності кнопки не так багато, але необхідно перевірити кожен з них. Основні причини усього дві – контакти кнопки окислилися, тому не можуть замкнутися і дати іскру для підпалу або кнопка пошкоджена через необережне поводження з нею.

В обох випадках необхідно частково розібрати плиту та провести ремонтні роботи. Якщо досвіду в таких роботах у вас немає або обмаль, краще звернутися в сервісний центр. В першому випадку необхідно просто зачистити контакти, але якщо вони погоріли або пошкоджені, окремі проводи необхідно замінити.

Якщо проблема виникла з пошкодженням кнопки підпалу, то ремонт не доцільний, кнопку необхідно повністю замінити на нову.

Не працює свіча підпалу 

Чи знаєте ви, як відрізнити газову плиту або варильну поверхню в якій є підпал, від тієї, в якій підпалу немає? Все дуже просто, необхідно лише придивитися до однієї з конфорок та оглянути її з усіх сторін. Якщо ви побачите поряд з конфоркою невеликий білий стрижень, в цій плиті є підпал. Білий стрижень є свічею системи підпалу, саме він дає іскру для того, щоб з’явилося полум’я на конфорці.

У випадку, якщо підпал не працює, то причиною цілком може стати несправність цієї свічки або її проводу живлення. Щоб упевнитись в цій гіпотезі, необхідно перевірити усі інші конфорки, адже якщо не працює лише одна з них, то поломка свічки підпал буде найбільш вірогідною.

Найчастіше пошкодження отримує не сама свіча, а її кабель живлення. На нього можуть потрапляти залишки їжі, яка готувалася на плиті, контакти можуть окислюватися. В цьому випадку необхідно замінити кабель разом зі свічею, обов’язково разом, адже окрема заміна лише кабелю виявиться лише тимчасовим вирішенням проблеми, а ремонт чи зачищення контактів від окислення недоцільне.

Підпал працював, але після миття не працює 

Догляд за технікою дуже важливий і навіть обов’язковий. У випадку з варильною поверхнею, необхідно пам’ятати, що після приготування на ній можуть залишатись якісь плями та залишки продуктів. Все це необхідно негайно відмити та вичистити допоки забруднення не засохло й не почало давати неприємний запах. Але робити це необхідно вкрай обережно, особливо якщо ваша плита обладнана підпалом.

Справа в тому, що підпал спрацьовує завдяки живленню від електромережі, відповідно контакт з водою чи будь-якою іншою вологою не завжди бажаний. Якщо при митті плити ви використали забагато води та волога потрапила на свічку підпалу, вона цілком може потрапити й далі, наприклад на кабель живлення свічки або на блок підпалу.

ремонт газової плити

Так може не спрацьовувати підпал на одній конфорці, або на усіх разом, якщо відбулося замикання. До такого ж результату приводить й випадок, коли щось википає з каструлі та заливає конфорку. В деяких випадках необхідно просто дочекатись, коли плита та конфорки висохнуть, підпал знову починає працювати сам собою. Якщо ж підпал після висихання не почав працювати, необхідно провести чистку контактів від окислення, для цього треба розібрати плиту, тому краще звернутися до майстра.

Додатковим проявом несправності підпалу після миття може стати те, що свічка постійно клацає без зупину. Це свідчення замикання, контакти необхідно зачистити або замінити свічку з кабелем живлення.

Підсумок 

Якщо підпал на газовій плиті або на варильній поверхні не працює, це не є критичною несправністю, адже завжди конфорку можна підпалити сірником або запальничкою. І все ж, до комфорту дуже швидко можна звикнути, тому автоматичний підпал виявляється зручним і без нього поверхня становиться менш комфортною, виникає бажання відремонтувати підпал якнайшвидше.

Основні причини, чому підпал не працює, наступні:

·       Несправність блоку підпалу на плиті – в такому випадку підпал не працює на двох конфорках з чотирьох, наприклад на двох правих або на двох лівих конфорках;

·       Не працює кнопка підпалу – поломка властива плитам з механічним підпалом, в такому випадку підпал не працює на жодній конфорці;

·       Не працює свіча підпалу – не працює лише одна конфорка, решта підпалюються, необхідно зачистити контакт або замінити свічу з її кабелем живлення;

·       Підпал не працює після миття – може знадобитися очищення контактів та проводів від окислення.

www.vinnica-remont.com.ua


Комментарии (0)


Добавить комментарий

Разрешённые теги: <b><i><br>Добавить новый комментарий:


Cодержание: